Sałatka z buraków – przepis Okrasy

salatka z burakowZasiadłam sobie ja pewnego pięknego dnia przed telewizorem, bodaj była to niedziela. I akurat traf chciał, żeśmy się spotkali z Karolem Okrasą przed tym telewizorem (znaczy ja przed, a on w środku). I poza wieloma ciekawymi historiami na temat chleba i zwyczajów piekarzy, Okrasa podał fajny przepis na sałatkę z pieczonych buraków. Tak to zrobił smakowicie, że następnego dnia pobiegłam i zakupiłam wszystko, co potrzebne.

A oto, co potrzebne jest do sałatki z buraków:

- buraki
- miód
- świeża kolendra
- soli trochę

Tak Okrasa wykonał sałatkę z buraków:

Buraki upiekł w piecu (u mnie to było ok. godziny), następnie wyjął, obrał i pokroił w nieduże kawałki. Następnie wlał trochę miodu, posiekał kolendrę i wrzucił ją do buraków, a na koniec dosolił grubą solą. Ja miałam drobną i też wyszło. Pozostało następnie zamieszać i spożywać. Dla wszystkich, którzy lubią buraki, to pozycja obowiązkowa! Ja jadłam, zanim jeszcze ostygły buraczki :)

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>